Pierwsze biuro w Polsce - Resident1

Lokal powiśle


Lokal i biuro dla firmy rozwijającej nowy koncept rozrywki dla dzieci i młodziezy

STRESZCZENIE:


Poszukiwanie „standardowego” biura dla firmy stało się przyczynkiem do rozwoju nowej koncepcji biznesowej i dało mi możliwość pracy z Klientem nad wspólnym poszukiwaniem najlepszego rozwiązania. Zakończona sukcesem transakcja, okazała się trudną z kilkoma zwrotami podczas negocjacji umowy najmu. Klient ostatecznie wynajął lokal z dużym potencjałem rozwoju biznesu a dla mnie osobiście transakcja ta stała się powodem do dużej satysfakcji z uzyskanego efektu.

TŁO


Klient z zagranicy, „wchodzący” na polski rynek, zgłosił się do nas, aby znaleźć reprezentacyjne biuro, w którym mógłby podejmować swoich kontrahentów. Preferowanie biuro miało być zaaranżowane lub znajdować się w budynku o aranżacji „loftowej”.

Takich ofert też poszukiwałem w pierwszym etapie i takie też oglądaliśmy podczas naszej pierwszej wspólnej prezentacji. Współwłaściciel firmy, Niccolo, okazał się osobą otwartą i z dużym zrozumieniem przyjął moje pytania, bezpośrednio dotyczące prowadzonego biznesu. Konkretna rozmowa pozwoliła mi dużo dowiedzieć się o biznesie tego Klienta, ale także, co jest dla mnie kluczowe przy każdym poszukiwaniu, dobrze zrozumieć ten biznes. Dzięki temu mogłem proponować rozwiązania dedykowane Klientowi, ale również rozmawiać z naszymi partnerami – Wynajmującymi, szukając unikalnych ofert dopasowanych do niestandardowych potrzeb.

Przy kolejnych prezentacjach, oglądaliśmy lokale na parterze, w tym ten nieduży lokal na Powiślu, z możliwością aranżacji ogródka przed lokalem, przy wejściu do powstającej galerii handlowej Elektrowni Powiśle. Układ lokalu, wydzielonego z większej powierzchni, okazał się idealnym do zaaranżowania dużego pokoju z przeznaczeniem biurowym oraz większej powierzchni typu open do zaaranżowania pod działalność handlowa-usługową. Po tym etapie prezentacji Klient wrócił do mnie z koncepcją stworzenia miejsca kreatywnej rozrywki dla młodzieży i dorosłych z kącikiem poświęconym zdrowym przekąskom.

W tym wypadku nacisk został położony na kreowanie świadomości zdrowej żywności. Świetnym miejscem do prowadzenia tego typu działalności okazał się oglądany lokal na Powiślu. Bliskość Centrum Nauki Kopernik, Bulwarów Wiślanych i Stacji Metra oraz nowo powstającej Elektrowni Powiśle, wpisało się idealnie w tą koncepcję biznesową.

Z poczuciem dużego potencjału lokalu dla planowanego biznesu przystąpiłem w imieniu Klienta do negocjacji umowy najmu. Proces negocjacji był dość trudny. Wpływ na to miały z pewnością bardzo atrakcyjna lokalizacja, co miało przełożenie na mało elastyczne stanowisko Właściciela, który dodatkowo w procesie negocjacji reprezentowany był przez pełnomocnika.

W efekcie nie wszystkie ustalenia okazały się wiążące a stanowisko Wynajmującego zmieniło się co zagroziło zerwaniem negocjacji. Moja rolą było wyjaśnienie rozbieżności oraz znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania dla Stron.

Z doświadczenia wiem, że w sytuacjach kryzysowych często za niepowodzenie obwiniany jest pośrednik. Wiem również, że rolą doradcy nieruchomości komercyjnych jest rzetelne poszukiwanie w negocjacjach płaszczyzny do porozumienia się Stron. Ostatecznie transakcja została sfinalizowana.

WYNIKI:


Najemca wynajął lokal inny od tego na poszukiwanie którego zgłosił sie do nas. Oferta lokalu, niedostępna na internetowych portalach ogłoszeniowych, w inspirujący sposób wpisała się w koncepcje kreatywnego rozwoju biznesu. Firma specjalizująca się w tworzeniu aplikacji i programów dla dzieci i młodzieży, może skutecznie poszerzyć ofertę dedykowana swoim dotychczasowym odbiorcom jak również sięgnąć po grono nowych Klientów dostępnych w jednej z najmodniejszych obecnie lokalizacji w Warszawie.

Dostępne oferty